Dla Stołówek

Przedstawiamy Państwu nasze autorskie rozwiązanie do kontroli, analizy i rozliczania posiłków w stołówce szkolnej wykorzystujące karty zbliżeniowe RFID 

W odpowiedzi na liczne pytania odnośnie rozwiązania umożliwiającego elektroniczną ewidencję wydawanych posiłków stworzyliśmy system dla stołówek szkolnych o nazwie KOMMER Stołówka.

Rozwiązanie to na bieżąco było modyfikowane i dostosowywane do sytuacji, których nie sposób było przewidzieć na etapie projektowania. Wprowadzane zmiany miały przede wszystkim w jak największym stopniu zautomatyzować i ułatwić pracę Intendenta związaną z prowiantowaniem i rozliczaniem płatności za wydawane posiłki.

Program stołówka szkolna

System został również rozszerzony o możliwość rozliczania płatności za pobyt w internacie lub bursie oraz może obsługiwać czytniki na karty zbliżeniowe (kontrola dostępu) dzięki czemu można ograniczyć dostęp na teren obiektu/internatu .

system kontroli dla stołówek
Nasz system został opracowany przy współpracy z Intendentami
i Kierownikami szkolnych stołówek, którym zależało głównie na:
Z

Rezygnacji z papierowych abonamentów i list

Z

Przyspieszenie procesu wydawania posiłków przez zastosowanie kart/breloków zbliżeniowych (RFID), nowych legitymacji szkolnych, kodów kreskowych lub odcisków palca

Z

Lepszej organizacji i zminimalizowanie czasu potrzebnego na zaplanowanie, udostępnianie, kontrolowanie i rozliczanie posiłków

Z

Tworzeniu okresowych grafików wydawania posiłków (planowanie prowiantowania i płatności)

Z

Generowanie niezbędnych, dziennych i okresowych zestawień

Z

Uzyskaniu ilościowych zestawień dla kuchni ile i jakich posiłków należy przygotować

Z

Rozliczania kasowego zaplanowanych , wydanych i odwołanych posiłków

Z

Automatycznym pobieraniu wpłat z wyciągów bankowych

Z

Wygodnym informowaniem o aktualnych płatnościach (automatyczne indywidualne i grupowe wiadomości e-mail)

Z

Zabezpieczeniu przed pobieraniem posiłków osób nieuprawnionych

Z

Zdyscyplinowaniu osób pobierających i wydających posiłki

Z

Zdyscyplinowaniu osób dokonujących płatności (wyeliminowanie zadłużeń)

program stołówka

NOWOŚĆ !

Odpowiadając na liczne prośby użytkowników naszych rozwiązań

z przyjemnością informujemy,

że system KOMMER STOŁÓWKA został rozszerzony o

możliwość informowania rodziców o aktualnych płatnościach

WIADOMOŚCIĄ SMS.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. 

Przykładowe czytniki

 • identyfikacja: karta, kod
 • komunikacja: sieć komputerowa (IP)
 • identyfikacja: karta, kod, odcisk palca
 • komunikacja: sieć komputerowa (IP)
 • identyfikacja: karta, odcisk, ręczny wybór
 • komunikacja: sieć komputerowa (LAN, WiFi)
 • rozwiązanie z czytnikiem podłączonym do tabletu lub ekranu monitora

Czytniki pełnią w systemie rolę kontroli oraz ewidencji wydanych posiłków. Sygnalizują czy rejestrująca osoba była zaprowiantowana lub czy pobierała już w danym dniu posiłek. Czytniki z ekranem dodatkowo wyświetlają nazwisko osoby chcącej pobrać posiłek. Każda rejestracja jest zapamiętywana w wewnętrznej pamięci czytnika i okresowo pobierana do bazy danych programu dzięki czemu system może dostarczać zestawień kto i kiedy pobierał posiłek, ile posiłków zostało wydanych w danym okresie itp.

Szczególnym rozwiązaniem jest ewidencja za pomocą czytnika USB podłączonego do komputera (lub tabletu) zainstalowanego w punkcie wydawania . Takie rozwiązanie umożliwia prezentację na ekranie monitora znacznie większej ilości informacji na temat osoby pobierającej posiłek (klasa, zdjęcie, uczulenia, dieta, powód odmowy wydania itp).

System KOMMER Stołówka może prowadzić rozliczenia i prowiantowanie również bez instalacji czytników. 

Nasze czytniki mogą odczytywać również

 • katy nauczycieli
 • plastikowe legitymacje szkolne
 • karty miejskie
 • inne….
Przykładowe widoki aplikacji

Poniżej prezentujemy również kilka opinii użytkowników:

Wdrożony system znacznie usprawnił proces wydawania posiłków w naszej placówce.
Dzięki zastosowaniu czytnika kart osoby są automatycznie weryfikowane i jesteśmy w stanie wydać znacznie więcej posiłków w krótszym czasie. Dużym ułatwieniem jest moduł automatycznego pobierania płatności z wyciągu bankowego, co znacznie przyspiesza rozliczenia.
Zwiększenie kontroli sprawiło również, że Rodzice dotrzymują terminów płatności i zmniejszyła się liczba osób z zaległościami.
ZSP w Lesznowoli

Zainstalowany dwa lata temu system do obsługi stołówki firmy KOMMER znacznie ułatwił ewidencję sprzedaży posiłków dla dużej ilości dzieci oraz na bieżąco umożliwia tworzenie szczegółowych zestawień dotyczących rozliczeń. Na bieżąco dostarcza kucharkom informacje o ilości posiłków jakie należy jeszcze przygotować dla poszczególnych klas. Dzięki funkcjonalności wysyłania do Rodziców wiadomości e-mial z aktualną kwotą do zapłaty znacznie zaoszczędzono czas jaki poświęcałam na telefony i osobiste informowanie.”
ZSP w Mysiadle

Program Stołówka Szkolna wspiera każdą placówkę w organizacji procesu przygotowywania posiłków, który jest skomplikowany i zależny od wielu podmiotów. Zamówienie odpowiedniej ilości produktów, przyrządzenie jedzenia i wydawanie dań to praca wielu osób generująca duże koszty, dlatego warto wyposażyć się w narzędzie, jakim jest system kontroli dla stołówek. Już na etapie planowania w prosty sposób można wykorzystać pozyskane dzięki niemu dane i statystyki. Pozwalają one na analizę i kalkulację zapotrzebowania, a następnie odpowiednio wcześniejsze zabezpieczenie w budżecie potrzebnej ilość środków finansowych. Program Stołówka zapobiega także ewentualnym komplikacjom czy stratom związanym z nieprawidłowymi działaniami bądź pomyłkami, jak na przykład wydanie posiłku osobie, która nie korzysta ze stołówki lub zdublowanie się w pracy przez osoby na kuchni.

Wykorzystanie programu Stołówka Szkolna jest ogromnym usprawnieniem zarówno dla osób gotujących czy wydających posiłki, jak i dla dzieci. Wygodne wyświetlacze z łatwymi w odczytaniu informacjami wskazują pracownikom, ile dań zostało wydanych, a ile jeszcze trzeba przygotować, co znacząco ułatwia utrzymanie dobrej organizacji pracy. Z kolei dzieci nie muszą tłoczyć się w kolejkach, żeby w tradycyjny sposób móc wejść na stołówkę. Wszystko odbywa się za pomocą dostosowanych czytników i kart czy legitymacji, dzięki czemu uczniowie szybciej otrzymują ciepły posiłek i cieszą się wygodą korzystania z serwowanych dań. Każdy system kontroli bazuje na nowoczesnej technologii, więc jest komfortowy w obsłudze i niezawodny.

Kilka zdjęć z realizacji

Jeśli wyżej opisane funkcjonalności naszych rozwiązań wzbudziły Państwa zainteresowanie

prosimy o kontakt

PRZYGOTUJEMY NAJBARDZIEJ OPTYMALNĄ OFERTĘ

————————

Jeśli natomiast szukają Państwo nieco innej funkcjonalności

DOSTOSUJEMY NASZE ROZWIĄZANIA DO PAŃSTWA INDYWIDUALNYCH WYMAGAŃ